Podzim s Carlosem

JanRepka_fotoLukasHamacek_2016_PortretDirekt_superklein_sq
11. 9. 2018 / Jan / ,

Švýcarský šanson v podání nezvyklé dvojice trubadúrů. Zážitek pro milovníky starých německých dialektů, překvapivého humoru a filozofie všedního dne. Předprodej zahájen!

Vyberte si z našeho společného listopadového programu anebo nás pozvěte k sobě. Ještě máme pár posledních termínů volných. Stačí napsat na agenda@janrepka.cz. Může to být i domácí koncert. Těšíme se!

Kdo je Carlos Greull

Stručně, jasně a česky?

Carlos Greull má za sebou pestrou kariéru operního pěvce, publicisty a herce. Nejdéle působil v Anglii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku, kde je nyní doma. Jako autor realizoval dlouhou řadu nejrůznějších produkcí, od avantgardní komorní hudby až po klasický kabaret. Ke klasikovi švýcarské písňové tradice (rozuměj Matterovi) ho paradoxně přivedly můj český překlad a také chuť, vrátit se k vlastním kořenům. Greullův otec se totiž narodil nedaleko Mariánských Lázní. Ale to je jiný příběh.

Německy a online?

Navštivte jeho oficiální webovou stránku.

Zevrubně a osobně?

To se mi vám takhle jednoho dne ozval jakýsi Greull, a že mě slyšel v rádiu a kdy že nejblíže hraju, a hned přijel na koncert do Curychu a po koncertě mi bez okolků navrhl, jestli bych nechtěl ty slavné matterovky udělat bilingvně a s ním, že to sám netušil, ale že je to přesně ten zářez, který mu na jeho umělecké pažbě plné oper, baletů, divadla a kabaretu chybí. A že si díky mému českému Matterovi koupil učebnici češtiny a poslední vydání Švejka a začal poctivě studovat český wortschatz.

A tak sedím pár týdnů nato u Carlose doma a snažíme se ze všech Matterových textů poskládat smysluplný a důvtipný celovečerní program, který by uspokojil Čecha/Češku, Švýcara/Švýcarku a taky nás dva. S kytarou a pianem, česky a bernsky, zpívajíce i recitujíce.

Zkouška v Schaffhausenu, srpen 2018.

Zkouška v Schaffhausenu, srpen 2018.

Od prvního setkání (květen 2017) k prvnímu koncertu (2. 11. 2018 v městečku Stein am Rhein) vede cesta dlouhá. Carlos se jednak musí především naučit skoro dvacet písní Maniho Mattera nazpaměť (v tom mám díky svému Sendviči přeci jen náskok). Jednak nás dělí asi 700 km, moje zaměstnání a také Carlosova další umělecká angažmá.

Nyní už ale zbývá jen generální zkouška a jdeme na věc!

Těšit se můžete na 80minutový společný program obsahující dva nástroje a hlasy, tři jazyky a trefné ohlasy písní švýcarských, popěvků kanadských, oper italských i symfonií českých.

Společné koncerty 2018

Podrobnosti a předprodej

2. 11. Stein am Rhein
3. 11. Glattfelden
4. 11. Buchthalen
8. 11. Bern
15. 11. Adliswil
16. 11. Luzern
23. 11. Brno
24. 11. Praha

Spolu s Carlosem na koncertě v Jindřišské věži v zimě 2018 v Praze; první společné vystoupení. Foto: Lenka Živná

Oficiální foto. Foto: Adriana Schneider.

« předchozí příspěvek

další příspěvek »