Jan Řepka


Radomír Polívka

kontrabas

Basa tvrdí muziku. Stačí málo, a hned to má jiný švunk!
Nejčastěji býval vídán na scéně po boku Martiny Trchové, nejdéle pak působí v trampské skupině Lístek. Stejně dobře ale zahraje jazz, folklór nebo ambient. Aneb basák pro každou dobrost.

Petr Ovsenák

zpěv, kytara

Od roku 2010 společně vystupujeme jen a pouze na přání Matouše Horáka.
Nejdávnější a nejdelší parťák. Více než osm let společné tvorby, koncertů a cest, bez nichž bychom nebyli tam, kde jsme. Petr hraje momentálně v poměrně veselé trampské skupině Choroši.
 

Lukas Gerber

zpěv, kytara

Hlavní osu tvoří písně Maniho Mattera zpívané věrně bernsky i česky, a to někdy i zároveň. Uslyšíte ale také francouzské písničky, které Matterově vlastní tvorbě bezprostředně předcházely, a dozvíte se také názorně, jaká hudební tradice přivedla k Matterovi mne.
Zpívá bernsky a francouzsky, podle toho, jestli interpretuje samotného Mattera nebo jeho frankofonní předchůdce, především Georgese Brassense. Pravidelně doprovázel na knižním turné autora Matterovy biografie Wilfrieda Meichtryho. V civilním životě působí Lukas jako učitel.

Josefina Žampová

zpěv

Josefina vystupuje na vybraných koncertech jako host. Společný repertoár vystačí asi na 30 minut. Většinu společných písní obsahuje album Čistý byl svět (2010), na pořad se už ale také dostaly např. skladby Simona & Garfunkela, Townes van Zandta nebo Pavla Dobeše.
Slavonická pěnice přesahující hranice regionů i žánrů. Zpívá šlágry, gospel, soul, jazz i folk. Výrazně přispěla k celkovému vyznění alba Čistý byl svět, o přímé i nepřímé inspiraci nemluvě.

Jean-Pierre Dix

kontrabas

Basa tvrdí muziku. A oživuje písně Maniho Mattera tak, jak jsme na to zvyklí u jeho největšího vzoru Georgese Brassense. Na koncertě zazní ale také jiné překlady (nejspíše něco od Boba Dylana) a samozřejmě písně vlastní. Stačí málo, a hned to má jiný švunk!
Jean-Pierre Dix učí hru na kontrabas a částečně vede hudební školu Untersee und Rhein, nejčastěji účinkuje v kapele Doppelbock a nejraději s jazzovou formací Motek. Nejmenovaná posluchačka po našem společném koncertě prohlásila, že je to nejsympatičtější a nejvtipnější kontrabasista pod švýcarským sluncem.
 

Jan Řepka

zpěv, kytara

 

Holy Fanda

baskytara, banjo

Všestranně vybavený hráč Holy Fanda pozvedá každou píseň podle toho, co si žádá. Řepkova kytara a hlas hrají stále prim, s Fandou je to ale všechno mnohem barevnější. Dylanovky podepře basou, pomalejší skladby ozdobí youngovskou slide kytarou, tanečnější country kousky umocní banjem. Navíc pohotově improvizuje, což takový písničkář patřičně cení.
Všestranný hudebník a autor stojící někde mezi country, punkem a (cyklo)garáží. Rozumí si s baskytarou, dejte mu ale do ruky mandolínu, banjo, housle nebo autoharfu, Fanda vám zahraje na cokoli. Nejčastěji vystupuje s vlastní formací Holy Fanda & The Reverends, jako host má ovšem na pažbě další pěkné zářezy, například mnohaletou spolupráci s Jardou Svobodou a s kapelami Wild Tides nebo Mňága a Žďorp.

Eliška Sýkorová

zpěv, harmonika, klavír

Hudebně, tematicky i vizuálně barevný koncert. Z písní původních i převzatých splétáme příběh o vodě a svobodě, o ženách a mužích, o cestách do dolin i hor. Kytaru střídá akordeon, piano a ukulele; kromě češtiny zazní také francouzština, němčina nebo sánskrt.
Ráda vylétá do cizích krajů, odkud si obvykle přináší nové příběhy, nápěvy a verše (Indie, Francie, Skandinávie). Hraje písně skočné i teskné, zpívá o cestách do daleka i do sebe. V roce 2018 vydala své druhé sólové album. Vedle sólových koncertů interpretuje francouzský šanson se skupinou Chouette.
 

Carlos Greull

zpěv, klavír

Písně Maniho Mattera, česky i bernsky, s kytarou i s pianem, civilně i kabaretně.
Carlos Greull má za sebou pestrou kariéru operního pěvce, publicisty a herce. Nejdéle působil v Anglii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku, kde je nyní doma. Jako autor realizoval dlouhou řadu nejrůznějších produkcí, od avantgardní komorní hudby až po klasický kabaret. Ke klasikovi švýcarské písňové tradice ho paradoxně přivedl právě český překlad a také chuť, vrátit se k vlastním kořenům. Greullův otec se totiž narodil nedaleko Mariánských Lázní. Ale to je jiný příběh.

Bájsykl Band

housle & basa

Základ tvoří písně o dvou kolech, tedy repertoár čistě cyklomilný. Záběr společných koncertů je ale mnohem širší: od autorských písní všech zúčastněných, přes nejrůznější řepklady (Dylan, Matter, Brassens, Simon), písně o slunci, lásce a svobodě.
Všestranný hudebník a autor Holy Fanda stojící někde mezi country, punkem a (cyklo)garáží hraje v Bájsykl Bandu na baskytaru. Bluegrassem odkojený houslista Jan Bartošek pak dodává společným písním barvu, tón a švih, za který by se nestyděl ani Stéphane Grappelli. Na vybraných koncertech mohou posluchači slyšet (obvykle místo Fandy) také původem holandskou písničkářku Loes van Schaijk, která se v této sestavě chápe velopraktického basového ukulele.