Pasovary

8. 8. 2020 ~ Pasovary, Pasovarské tvrzení ~ 14:00


REZERVACE MÍST:

nutná registrace


Datum: 8. srpna 2020
Začátek koncertu: 14:00

Délka: 90'

Místo konání: Pasovarské tvrzení
Adresa: 

Nutná registrace na https://bit.ly/2uGBOMH


Doražte na 0. ročník festivalu Pasovarské tvrzení!

Co to je?
Co kdo tvrdí?
Proč, kdy a kde?

Jsme parta lidí, která se snaží vdechnout život do trosek středověké tvrze Pasovary v bývalé obci stejného jména uprostřed divoké pošumavské přírody. Rozhodli jsme se uspořádat malý hudební festival, jehož výtěžek bude putovat přímo do základů tvrze (v loňském roce začaly práce na konzervování gotických sklepů a postupně plánujeme postoupit do vyšších pater – tvrz má i věž!).

Přijeďte se podívat na Pasovary, projít se po okolí, dozvědět se něco o historii a v sobotu si poslechnout pěknou muziku.

Na koho se můžete těšit v rámci sobotního hudebního programu?
To jsou oni:

Matemato
DOTmy
Jan Řepka & Eliška Sýkorová
Billy Goats
Bratři Knappovi (FB: Viktor Knapp)
Pissycat

ORGANIZACE:

Festival proběhne doslova na zelené louce. Na místo nevede elektřina ani vodovod. Elektřina pro základní potřeby akce (zejména zvuk a osvětlení na podiu) bude dodána z přenosné centrály. Proto prosíme účastníky, aby se těmto podmínkám přizpůsobili:

– Přivezte si základní potraviny a pitnou vodu. Na místě bude možnost zakoupení menšího občerstvení a užitková voda, nicméně se sprchou nelze počítat. Jídlo bude možné si vařit na ohni na několika připravených ohništích, dřeva bude dost.

– Vezměte si stan a vybavení asi jako na skautský tábor – dobré boty do terénu se vždycky hodí, pláštěnka je samozřejmostí. Čelovky a další nabité svítilny s sebou.

– Zvažte příjezd vlakem do Mezipotočí a cca čtyřkilometrovou procházku na místo činu. Bude i možnost zaparkování automobilu (cca 500 m od místa festivalu). Ale čím méně aut, tím lépe a hezčeji, že?
Polní cesta je rozbitá asfaltka, je třeba jet opatrně.

– Pokud chcete přijet se psem, zvažte, zda je schopen se potkat s jinými psy. Místní přísný hlídač bude po dobu festivalu v kotci.

– Akci pořádá Spolek z Pasovar. Účastnický poplatek na festival bude vybírán ve formě členského příspěvku, který činí minimálně 200 Kč pro účastníky nad 15 let věku. (Účastníci však mohou podle své vůle přispět i víc např. s ohledem na počet dětí, ochotu podpořit obnovu tvrze atp.)

– Výtěžek z akce pokryje základní výdaje festivalu, zbytek jde na podporu tvrze.

– Pokud na festival přijedete, prosíme vás o vyplnění krátkého formuláře, ať máme představu o počtu účastníků, aut, psů atd.: https://bit.ly/2uGBOMH

Děkujeme a těšíme se.

Hudba tvrdí Pasovary!

 

Obsazení:
Jan Řepka / zpěv, kytara
Eliška Sýkorová / zpěv, harmonika, klavír

Hudebně, tematicky i vizuálně barevný koncert. Z písní původních i převzatých splétáme příběh o vodě a svobodě, o ženách a mužích, o cestách do dolin i hor. Kytaru střídá akordeon, piano a ukulele; kromě češtiny zazní také francouzština, němčina nebo sánskrt.
Ráda vylétá do cizích krajů, odkud si obvykle přináší nové příběhy, nápěvy a verše (Indie, Francie, Skandinávie). Hraje písně skočné i teskné, zpívá o cestách do daleka i do sebe. V roce 2018 vydala své druhé sólové album. Vedle sólových koncertů interpretuje francouzský šanson se skupinou Chouette.