LumirSlaby

26. 4. 2023 ~ Tábor, nábřeží Jordánu ~ 18:00


REZERVACE MÍST:

vstup volný


Datum: 26. dubna 2023
Začátek koncertu: 18:00

Délka: 90'

Místo konání: nábřeží Jordánu
Adresa: Vančurova, 390 01 Tábor, Česko

Po rukou vestoje!

Básník, cestovatel, hudebník a milovník života a žen Lumír Slabý 🖤 už tu s námi není. Jeho poslední sbírka – výpověď V prostoru nad hvězdami je však tak silná, že jsme se rozhodli sklonit poctu jeho životu skrz netradiční a unikátní výstavu obrazů jeho kamaráda, akademického malíře Teodora Buzu, který sbírky Lumíra Slabého pravidelně svou tvorbou obohacoval.
Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 26. dubna od 18 hodin, tedy den před výročím skonu. Událost to však SMUTNÁ NEBUDE, ba naopak!
Pokocháme se obrazy a básněmi (dokonce i v audiovizuální podobě, nechte se překvapit), budeme vzpomínat, oslavovat život hudbou!

Na večeru vystoupí:
🎸 přední česká písničkářka z Valmezu Lucie Redlová (Docuku, MDŽ, Garde…), dcera skvělého skladatele a muzikanta Vlasty Redla ➡ https://www.redlova.cz/
🎸 písničkář, cestovatel a pořadatel Open Micu Jan Řepka (Nestíháme aj.) ➡ https://www.janrepka.cz/
a další hudební i nehudební přátelé Lumíra Slabého a Teodora Buzu.

Výstava je exteriérová a budete ji moci zhlédnout do 31. října 2023 na oplocení botanické zahrady, na nábřeží Jordánu coby jeho oblíbeného místa.
Těšte se na mnohá překvápka, občerstvení a bude-li pršet, nezmoknem!☔ Protože se program bude procházkou 🚶výstavou přesouvat do nedaleké Trafostanice.
💓 Akci pořádá tým přátel Lumíra Slabého: Teodor Buzu, David Peltán, Petr Vavruška a Martin Tlapa ze sdružení Fest2004, Andrea Koblasová, Radka Šimková, Žaneta Salusová a Monika Hamrníková z odboru kultury Města Tábor a Pavla Kohelová. Na akci se dále podílí víly Oksana Németh a Petra Pavlíková. Speciální díky patří grafickému studiu RUDI Tábor za zhotovení výstavy

Obsazení:
Jan Řepka / zpěv, kytara