LetohradekPortz_foto

10. 6. 2023 ~ Letohrádek Portz, Hudba na kole ~ 10:00


REZERVACE MÍST:

vstup volný


Datum: 10. června 2023
Začátek koncertu: 10:00

Délka: 9 x 20'

Místo konání: Hudba na kole
Adresa: U Mlýna 1199/1, 692 01 Mikulov, Česko

8. ročník oblíbené a jedinečné akce HUDBA NA KOLE se blíží!

Ať jste pravidelnými návštěvníky nebo přijedete letos poprvé můžete se těšit na pestrý mix hudebních produkcí. Na 14ti hudebních zastávkách v Lednicko-valtickém areálu a regionu Pálava si můžete poslechnout jazz, swing, klasiku, klezmer, worldmusic, rock&funky, crossover, lidovou muziku nebo se zavlnit v rytmu afrických bubnů. Přijeďte se projet krásnou přírodou, poznejte atraktivní místa s příchutí skvělé muziky a ochutnejte regionální speciality.

Více na https://www.hudbanakole.cz/

Obsazení:
Jan Řepka / zpěv, kytara
Bájsykl Band / housle & basa

Základ tvoří písně o dvou kolech, tedy repertoár čistě cyklomilný. Záběr společných koncertů je ale mnohem širší: od autorských písní všech zúčastněných, přes nejrůznější řepklady (Dylan, Matter, Brassens, Simon), písně o slunci, lásce a svobodě.
Všestranný hudebník a autor Holy Fanda stojící někde mezi country, punkem a (cyklo)garáží hraje v Bájsykl Bandu na baskytaru. Bluegrassem odkojený houslista Jan Bartošek pak dodává společným písním barvu, tón a švih, za který by se nestyděl ani Stéphane Grappelli. Na vybraných koncertech mohou posluchači slyšet (obvykle místo Fandy) také původem holandskou písničkářku Loes van Schaijk, která se v této sestavě chápe velopraktického basového ukulele.