Mistři zvuku: Josef Balcar & Michał Korzeniowski

Chvíli mi to trvalo, ale přišla doba, kdy jsem si uvědomil, že na dobrém koncertě je nejdůležitější dobrý zvuk. Tehdy jsem si koupil nejlepší akustické kytarové kombo a taky vlastní mikrofon, a tahle dvojka mě provází na většinu koncertů.

Křest Sendviče si ale žádal onačí péči. Přeci jen se konal v místě, které není primárně koncertním sálem a které také neposkytuje dostatečné technické zázemí. Nelehkého úkolu se ujal zvukař Josef Balcar, s kterým jsem do té doby osobně nedělal, ale jehož pečlivou práci jsem znal především z hudební soutěže Notování a s dobrých referencí kolegů.

Lepší péči jsem si přát nemohl. Doprovázen svou ženou Rejkou (taktéž skvělou fotografkou), naprosto mě zbavil starostí o to, aby to hrálo. Po výborné spolupráci na hlavním nádraží jsem pak Pepu angažoval na mnohem náročnější akci, a tou byl 100. Open Mic ve Vršovickém divadle Mana – a to byl taky pěkný maraton. Pepo, díky!


Surová koncertní nahrávka pořízená Josefem Balcarem prošla v létě krakovským studiem Nonagram a rukama, lépe řečeno ušima mladého zvukaře Michała Korzeniowskeho. Vždycyk je lepší, kdy postprodukci dělá někdo další, a u Michała jsem za zvláštní plus považoval fakt, že mě do té doby ani neznal. Na počítači samozřejmě téměř neuslyšíte kontrabas, ale stačí si to prohnat přes nějaké slušné bedýnky nebo ideálně pustit do sluchátek a uslyšíte zvuk, jako kdybyste loni v listopadu na koncertě sami byli. Diękuje!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Agenda. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *